Compact Cameras
Sony ZV-1 II
Sony CorporationModel: ZV-1M2
18-50mm F1.8-4 zoom
MSRP: ¥79,800
AmazonSearch on Amazon →
※ Prices may change. Please check the latest price at the link.
Released: June 2023
Specifications
| fps_4k | 30 |
| weight | 292 |
| display | 3.0inch tilting touchscreen |
| iso_max | 12800 |
| iso_min | 125 |
| video_4k | true |
| fps_1080p | 120 |
| dimensions | 105.5x60.0x43.8mm |
| megapixels | 20.1 |
| viewfinder | none |
| zoom_ratio | 2.7x |
| sensor_size | 1 inch |
| max_aperture | f/1.8 |
| stabilization | true |
| video_resolution | 4K |
| battery_life_cipa | 260 |
| focal_length_equiv | 18-50mm |
Description
Sony Corporation Sony ZV-1 II is a Compact Digital Camera. (MSRP ¥79,800)
Review Video
Source: Jason Morris
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.