Over-Ear
HiFiMAN Ananda Nano
HiFiMANModel: Ananda Nano
Nano Diaphragm Planar Headphone
MSRP: ¥89,800
AmazonCheck Price →
楽天市場
¥63,800Buy
※ Prices may change. Please check the latest price at the link.
Released: June 2023ASIN: B0FM3N18VQ
Specifications
| Type | over-ear |
| Driver Type | planar-magnetic |
| Frequency Response | 5-60000 Hz |
| Impedance | 16 Ω |
| Sensitivity | 103 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
HiFiMAN model with nano-technology diaphragm. Ultra-thin nanoscale diaphragm achieves outstanding transient response and resolution in the latest Ananda series.
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.