Over-Ear
Sennheiser HD 620S
SennheiserModel: HD 620S
Closed-Back Studio Headphones
MSRP: ¥49,900
AmazonCheck Price →
楽天市場
¥44,800Buy
※ Prices may change. Please check the latest price at the link.
Released: January 2026ASIN: B0CCRZPKR1
Specifications
| Type | over-ear |
| Driver Type | dynamic |
| Frequency Response | 6Hz-38kHz Hz |
| Impedance | 150 Ω Ω |
| Sensitivity | 110 dB/mW dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
The closed-back successor to the HD 600 series delivering natural soundstage with excellent isolation.
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.