Over-Ear
Sennheiser HD 660S2
SennheiserModel: HD 660S2
High-Resolution Open Headphone
MSRP: ¥59,800
AmazonCheck Price →
楽天市場
¥69,800Buy
※ Prices may change. Please check the latest price at the link.
Released: November 2022ASIN: B0CDBWLKPQ
Specifications
| Type | over-ear |
| Driver Type | dynamic |
| Frequency Response | 8-41500 Hz |
| Impedance | 300 Ω |
| Sensitivity | 104 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
Successor to the HD 660S. Improved transducer and low-impedance design enables high-quality playback from smartphones and portable players.
Review Video
Source: カジェログ(かじかじ)|元イヤホン専門店スタッフ
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.