Wireless Headphones
Apple AirPods Max (USB-C)
AppleModel: MQTP3J/A
Premium Wireless Headphones with USB-C 2024
Released: September 2024ASIN: B0DGXGWS16
Specifications
| Type | over-ear |
| Driver Type | dynamic |
| Frequency Response | 20-20000 Hz |
| Impedance | 35 Ω |
| Sensitivity | 98 dB/mW |
| Connection | Bluetooth |
| Wireless | Yes |
| Noise Cancelling | Yes |
Description
Apple AirPods Max with USB-C charging, Active Noise Cancellation, Transparency mode, and Spatial Audio with dynamic head tracking.
Review Video
Source: MacRumors
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.