Wireless Headphones
Bose QuietComfort Ultra Headphones
BoseModel: QuietComfort Ultra Headphones
MSRP: ¥49,500
AmazonCheck Price →
楽天市場
¥59,400Buy
※ Prices may change. Please check the latest price at the link.
Released: October 2023ASIN: B0CCZ2MFVF
Specifications
| Type | over-ear |
| Driver Type | dynamic |
| Frequency Response | 20Hz-20kHz Hz |
| Impedance | 29 Ω Ω |
| Sensitivity | 98 dB/mW dB/mW |
| Connection | Bluetooth |
| Wireless | Yes |
| Noise Cancelling | Yes |
Description
Bose QuietComfort Ultra over-ear headphones with Immersive Audio spatial sound, world-class noise cancellation, and 24-hour battery life.
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.