Over-Ear
Audeze LCD-X 2021
AudezeModel: LCD-X 2021
Planar Magnetic Flagship
MSRP: ¥249,000
AmazonCheck Price →
楽天市場
¥200,178Buy
※ Prices may change. Please check the latest price at the link.
Released: January 2021ASIN: B0D13VX3S6
Specifications
| Type | over-ear |
| Driver Type | planar-magnetic |
| Frequency Response | 10-50000 Hz |
| Impedance | 20 Ω |
| Sensitivity | 103 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
2021 updated Audeze LCD-X. Fazor technology and ultra-thin planar magnetic driver deliver studio-quality resolution and outstanding bass control in a reference headphone.
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.