Over-Ear
Beyerdynamic DT 1990 Pro
beyerdynamicModel: DT 1990 Pro
Professional Reference Headphone
MSRP: ¥79,800
AmazonCheck Price →
楽天市場
¥109,450Buy
※ Prices may change. Please check the latest price at the link.
Released: January 2016ASIN: B0006NL5SM
Specifications
| Type | over-ear |
| Driver Type | dynamic |
| Frequency Response | 5-40000 Hz |
| Impedance | 250 Ω |
| Sensitivity | 102 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
Beyerdynamic reference open-back headphone. Tesla driver delivers analytical and detailed sound reproduction required for professional studio work.
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.