IEM (In-Ear Monitors)
DUNU SA6 Ultra
DUNUModel: SA6 Ultra
6BA Flagship IEM
Released: June 2022ASIN: B0C8G3P5BZ
Specifications
| Type | iem |
| Driver Type | balanced-armature |
| Frequency Response | 20-20000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Sensitivity | 105 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
Ultra version of the DUNU 6BA flagship model. Features tuning switches for personalized sound adjustment with precise BA driver arrangement and premium finish.
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.