IEM (In-Ear Monitors)
Truthear HEXA
TruthearModel: HEXA
1DD+4BA Hybrid IEM
MSRP: ¥7,980
AmazonCheck Price →
楽天市場
¥17,756Buy
※ Prices may change. Please check the latest price at the link.
Released: June 2022ASIN: B0BLZBDVFK
Specifications
| Type | iem |
| Driver Type | hybrid |
| Frequency Response | 20-20000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Sensitivity | 108 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
Truthear hybrid flagship with 1DD+4BA 5-driver configuration tuned in collaboration with Crinacle. Achieves premium IEM-level resolution and soundstage under $60.
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.