IEM (In-Ear Monitors)
7Hz Salnotes Zero
7HzModel: Salnotes Zero
Ultra Budget Single DD IEM
Released: June 2022
Specifications
| Type | iem |
| Driver Type | dynamic |
| Frequency Response | 20-20000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Sensitivity | 108 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
Created in collaboration with Crinacle, this ultra-budget IEM offers neutral tuning and high resolution in a different league for IEMs under $20.
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.