Over-Ear
HiFiMAN Arya Organic
HiFiMANModel: Arya Organic
Organic Planar Flagship Headphone
MSRP: ¥198,000
AmazonCheck Price →
楽天市場
¥127,600Buy
※ Prices may change. Please check the latest price at the link.
Released: January 2023ASIN: B09FS94K3P
Specifications
| Type | over-ear |
| Driver Type | planar-magnetic |
| Frequency Response | 8-65000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Sensitivity | 94 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
HiFiMAN model featuring organic material diaphragm. Planar magnetic driver with OLED-inspired material delivers natural soundstage and high resolution.
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.