Over-Ear
HiFiMAN Edition XS
HiFiMANModel: Edition XS
Stealth Magnet Planar Headphone
MSRP: ¥49,800
AmazonCheck Price →
楽天市場
¥35,200Buy
※ Prices may change. Please check the latest price at the link.
Released: June 2021ASIN: B0F9WFXF9P
Specifications
| Type | over-ear |
| Driver Type | planar-magnetic |
| Frequency Response | 8-50000 Hz |
| Impedance | 18 Ω |
| Sensitivity | 92 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
HiFiMAN model using stealth magnet technology. Innovative design minimizes magnetic diffraction for crystalline clarity and expansive soundstage at excellent value.
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.