IEM (In-Ear Monitors)
DUNU Falcon Ultra
DUNUModel: Falcon Ultra
Single DD Flagship IEM
Released: June 2023ASIN: B0F8VN1T36
Specifications
| Type | iem |
| Driver Type | hybrid |
| Frequency Response | 20-40000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Sensitivity | 110 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
DUNU top single DD model. Proprietary FALC connector and DLC-coated diaphragm deliver outstanding resolution combined with natural musicality.
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.