IEM (In-Ear Monitors)
Campfire Audio Solaris 2020
Campfire AudioModel: Solaris 2020
Hybrid Driver IEM
MSRP: ¥148,000
AmazonSearch on Amazon →
楽天市場
¥211,176Buy
※ Prices may change. Please check the latest price at the link.
Released: June 2020
Specifications
| Type | iem |
| Driver Type | hybrid |
| Frequency Response | 5Hz-20kHz Hz |
| Impedance | 12 Ω Ω |
| Sensitivity | 116 dB/mW dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
Premium IEM featuring DD+4BA hybrid driver configuration. Delivers rich bass and detailed highs with the vibrant musical expression characteristic of Campfire Audio.
Related Products
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.