IEM (In-Ear Monitors)
FiiO FH7S
FiiOModel: FH7S
1DD+6BA Hybrid IEM
MSRP: ¥49,800
AmazonSearch on Amazon →
※ Prices may change. Please check the latest price at the link.
Released: June 2022
Specifications
| Type | iem |
| Driver Type | hybrid |
| Frequency Response | 10-40000 Hz |
| Impedance | 24 Ω |
| Sensitivity | 112 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
FiiO hybrid flagship with 1DD+6BA 7-driver configuration and multiple tuning filters for versatile performance across all music genres.
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.