IEM (In-Ear Monitors)
Truthear HOLA
TruthearModel: HOLA
Ultra Budget Single DD IEM
Released: January 2023
Specifications
| Type | iem |
| Driver Type | dynamic |
| Frequency Response | 20-20000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Sensitivity | 107 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
Entry-level model from Truthear developed in collaboration with Crinacle. Tuned close to target curve with remarkable sound quality balance for under $20.
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.