IEM (In-Ear Monitors)
FiiO JD7
FiiOModel: JD7
Large DD Entry IEM
MSRP: ¥8,800
AmazonCheck Price →
楽天市場
¥15,400Buy
※ Prices may change. Please check the latest price at the link.
Released: June 2023ASIN: B09749CLLP
Specifications
| Type | iem |
| Driver Type | dynamic |
| Frequency Response | 20Hz-20kHz Hz |
| Impedance | 18 Ω Ω |
| Sensitivity | 108 dB/mW dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
Entry model from FiiO JadeAudio brand. 14.2mm large dynamic driver delivers rich bass and wide soundstage at entry-level price with excellent value.
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.