
IEM (In-Ear Monitors)
FiiO FD5
FiiOModel: FD5
Beryllium DD Flagship IEM
MSRP: ¥29,800
AmazonCheck Price →
楽天市場
¥116,888Buy
※ Prices may change. Please check the latest price at the link.
Released: June 2021ASIN: B08CDC8XW3
Specifications
| Type | iem |
| Driver Type | dynamic |
| Frequency Response | 15-40000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Sensitivity | 111 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
FiiO single DD flagship featuring beryllium-coated diaphragm and acoustic chamber design for dynamic, high-resolution sound.
Related Products
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.