IEM (In-Ear Monitors)
Moondrop Aria 2
MoondropModel: Aria 2
Single DD Entry IEM
Released: January 2023ASIN: B0FDL5GPR5
Specifications
| Type | iem |
| Driver Type | dynamic |
| Frequency Response | 20-20000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Sensitivity | 115 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
Second generation of the popular Aria series. LCP diaphragm dynamic driver delivers high resolution and musicality at an entry-level price point.
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.