IEM (In-Ear Monitors)
Moondrop Starfield 2
MoondropModel: Starfield 2
Carbon Nanotube DD IEM
Released: June 2023ASIN: B0BPHJRV4P
Specifications
| Type | iem |
| Driver Type | dynamic |
| Frequency Response | 20-20000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Sensitivity | 120 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
Second generation of the popular Starfield series. Carbon nanotube diaphragm DD driver with beautiful space-inspired design and strong audio performance at entry price.
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.