IEM (In-Ear Monitors)
Moondrop Variations
MoondropModel: Variations
1DD+2EST+2BA Tribrid IEM
MSRP: ¥49,800
AmazonCheck Price →
楽天市場
¥194,580Buy
※ Prices may change. Please check the latest price at the link.
Released: June 2021ASIN: B0CK8CTVBL
Specifications
| Type | iem |
| Driver Type | hybrid |
| Frequency Response | 20-20000 Hz |
| Impedance | 28 Ω |
| Sensitivity | 114 dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
5-driver tribrid combining DD, EST, and BA drivers. Merges electrostatic ultra-highs with dynamic driver bass richness in this premium IEM.
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.