IEM (In-Ear Monitors)
Simgot EW200
SimgotModel: EW200
Entry Single DD IEM
MSRP: ¥3,980
AmazonCheck Price →
楽天市場
¥7,545Buy
※ Prices may change. Please check the latest price at the link.
Released: June 2023ASIN: B096FJBM7B
Specifications
| Type | iem |
| Driver Type | dynamic |
| Frequency Response | 20Hz-20kHz Hz |
| Impedance | 10 Ω Ω |
| Sensitivity | 120 dB/mW dB/mW |
| Connection | 3.5mm |
| Wireless | No |
| Noise Cancelling | No |
Description
Popular entry-line model from Simgot. Carbon nanotube composite diaphragm single DD delivers resolution and musicality far beyond its budget price point.
Related Products
Related Articles & Reviews
PR: This site participates in affiliate programs. Product links may include affiliate links, and purchases through these links may generate revenue for this site.